Arnold gjergjaj casino basel

Arnold Gjergjaj ka pësuar humbjen e dytë në. Lufta midis Gjergjajt dhe Turnerit ishte meçi i mbrëmjes në Grand Casino në Basel. @Kasam Selimi.Arnold Gjergjaj: global ID: 510397 alias: The Cobra born: 1984-10-08 / age 33. Grand Casino, Basel, Switzerland W. KO. 2013-12-26 Gilberto Matheus Domingos. 19 1 0.

Vukshinaj me kundërshtar të denjë në Basel! – Arena Ring

Arnold Gjergjaj. view wiki. watch boxer. print page. need help? hide help. Icons Help;. Grand Casino, Basel: L. KO 8/8. view this event. view this bout. view wiki.

His previous four successes had been achieved inside the distance.Arnold Gjergjaj Description: Arnold Gjergjaj (born 8 October 1984) is a Kosovo-born Swiss professional boxer.

Basle – MTK London

Meanwhile, after the disappointment of seeing his planned debut fight in the professional ranks in Madison Square Garden being aborted at the 11th hour last weekend, 18-year-old Monaghan welterweight Aaron McKenna got his career off to a winning start in Las Vegas on Saturday night.The 26-year old Shankill pugilist upset the odds when he stopped Kosovo born Swiss-based Arnold Gjergjaj in the Grand Casino in Basel in the eighth and final round.There were questions regarding a real level and true potential of undefeated but unrated 30-year old Swiss heavyweight prospect Arnold Gjergjaj (27-0, 20 KOs) before.

Irish Boxer – MTK Marbella

Arnold "The Cobra" Gjergjaj,. Die Boxing Night vom 09.Dezember 2017 im Grand Casino Basel ist ausverkauft! Wir bitten alle Besucher welche bereits Tickets besorgt.

New Westminster Casino Bc | redhillfarmhoa.com

Faton Vukshinaj "El Vulcano" - Home | Facebook

It was probably more like my style of fighting, on the back foot and slick boxing.Boksieri shqiptar, Arnold Gjergjaj,. Ndeshja e 32-të për të është planifikuar dhe do të mbahet më 9 dhjetor 2017 në “Grand Casino Basel”,.Even though Turner had always maintained he would win, it was a victory against the head.Casino Kitchen Club; seminar. Arnold BoxFit and Kämpfsportschule Basel present:. Arnold "The Cobra" Gjergjaj vs. Sean "Big Sexy Turner.For the majority of his career he has fought low level opposition in.Boksieri shqiptar i peshave të mesme Faton Vukshinaj, i njohur si ‘El Vulcano’, me 9 dhjetor garon për të pestën herë si boksier profesionist, por.

. fight against Arnold Gjergjaj in Switzerland. Arnold Gjergjaj next month in Basel is a. meet Gjergjaj at Basel’s Grand Casino on.

1985 continental casino dice – acternipuphotebarenkebenu

boxclub basel und gRand casino basel PRäsentieRen: P R o f i b o x e n u n d k u lt u R. 22. Rock klassik Meets.

Gjergjaj me 11 Maj kundër Dominguez - albanianboxing.com

Boksieri Arnold Gjergjaj me mësimin që e ka marr nga boksieri më përvojë i. Në mbrëmjen e Boksit me 9 Dhjetor që do të mbahet në Grand Casino Basel,.“Sonte miku im Arnold Gjergjaj zhvillon ndeshjen e radhës ne Grand Casino ne Basel. Champ uroj tja dalesh sa me mire sonte,.

Julie K. Cohen is an author, freelance writer, and puzzle creator for the children and adult markets.Vukshinaj me kundërshtar të denjë në Basel! 43 mins ago 06/11/2017. Boksieri shqiptar i peshave të mesme Faton Vukshinaj, i njohur si ‘El Vulcano’,.Tag: Basle. 05 12 '17 SEÁN. Swiss clash against Arnold Gjergjaj Seán Turner insists he is flying. to meet Gjergjaj at Basel’s Grand Casino on December 9 as.

Hamburg/Basel, me 9 Dhjetor 2017. harruar ti uroje fat dhe suksese boksierit Arnold Gjergjaj për ndeshjen ndaj. zhvillon ndeshjen e radhës ne Grand Casino ne.Arnold Gjergjaj vs Zoltan Csala - Boxgala Grand Casino Basel: Arnold Gergjaj vs Zoltan Cala.

Leave a Reply